Udělejme radost jednomu starému muži (5. 6. 2015 v 15:00, Praha)

Tato pozvánka mi dorazila e-mailem od o. p. s. Post Bellum. Budete-li mít čas, přijďte.

Přijďte udělat jednomu zajímavému starému muži radost. V pátek 5.6. v 15h v Parku Františka Suchého. Přítomný bude František Suchý ml., po jehož otci je park pojmenovaný. Otec Fr. Suchý, bývalý ředitel strašnického krematoria, se v životě zachoval neobyčejně statečně a koneckonců jeho syn také. Oba nejednou riskovali život za nacistů i komunistů. Například tajně za zády gestapa opisovali jména popravených, které jim nacisté přiváželi ke zpopelnění.

Díky nim známe jména našich padlých odbojářů. Schovávali zbraně. Účastnili se Pražského povstání. Oba byli za komunistů uvězněni za pomoc agentu chodci, který převáděl přes hranice. František ml. si odseděl neuvěřitelných 12 let. Loni se stalo něco milého. Podařilo se – díky paní Ivaně Cabrnochové – prosadit, aby se malý parčík v Praze 10 za krematoriem přejmenoval. A ejhle! Ani za devět měsíců nebyl magistrát schopen vyrobit ceduli a umístit jí. Prý není ukončena veřejná soutěž na novou smaltovnu.

Stav trvá opravdu absurdně dlouho – a jak se zdá – bez povšimnutí současného vedení. Nemůžeme čekat! Františkovi je 88 let a moc by si přál, dožít se toho, že tento parčík nese se vším všudy jméno jeho táty. Google maps tento malinký kousek země uprostřed Prahy najde. Kolemjdoucí nikoliv. A to chceme navzdory okolnostem změnit. Post Bellum spolu s paní Cabrnochovou (dnes senátorkou) vyrobili na své náklady cedule a umístíme je
právě v pátek 5.6. v 15h. Přijďte si s námi dát skleničku a hlavně dát najevo, že víme, že panu Suchému staršímu a mladšímu dlužíme a děkujeme za naší svobodu. A přijďte a sdílejte.

https://www.google.cz/maps/place/Park+Franti%C5%A1ka+Such%C3%A9ho/@50.074695,14.486073,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x470b931257fc58cf:0xab4b4db352c5da1b